патріотична екскурсія «Становлення українського флоту»

Становлення Чорноморського флоту у боротьбі за незалежність України 1917 – 1921 рр.

Патріотична екскурсія для школярів 9-11 класів.

Дата туру: за окремим графіком

«… бо все гине, —
Слава не поляже, а розкаже,
Що діялось в світі,
Чия правда, чия кривда
І чиї ми діти». 
Тарас Шевченко

 

     На початкку ХХ століття військовим морякам-українцям Чорноморського флоту приходилося діяти при надзвичайно складних військово-політичних зовнішніх і внутрішніх умовах, відроджувати національний флот в час незавершеної Світової війни, розвалу світових імперій, загальної розрухи і політичної кризи.

     14 січня 1918 р. Центральна Рада ухвалила Тимчасовий закон про флот УНР. У його другому параграфі зазначено, що “прапорами Української Військової Фльоти є полотнище в двох – блакитному і жовтому – кольорах. В кряжі блакитного кольору – історичний золотий тризуб з білим внутрішнім полем у ньому”. 12 липня року есмінець «Завидний» став першим кораблем, над яким піднято синьо-жовтий прапор. 

Святослав Шрамченко старший лейтенант військово-морського флоту УНР.

      “Перший і оригінальний прапор цього зразку” Святослав Шрамченко, на той час ад’ютант міністра Військово-морського флоту, вивіз з Києва під час евакуації центральних установ. Прапор мандрував з ним дорогами України, Польщі, Німеччини, США. 1955 року Святослав Шрамченко передав реліквію Українському музеєві в Каліфорнії (м. Онтаріо), який заснував Каленик Лисюк. У серпні 1958 р. відбулася злука музеїв і прапор було передано Українському Національному Музею в Чикаго, який постав у 1952 році. Тут – жива історія нашого народу, його традиції, героїчний дух ХХ століття.

     Прогулюючись містом старшокласники дізнаються про структру і кількість флоту, про долю його кораблів.  Український флот у Миколаєві 

Есмінець “Завидний”

      Пригадаємо адміралів, що працювали у  командному складі флоту за часів УНР, Гетьманату та Директорії. Вони працювали в час жорстокого військового і політичного шторму в Чорному морі. Не всі з них втрималися українського берега в цьому штормі, але кожний з них вніс свій вклад у відродження морської традиції українського народу, без якої було би неможливим створити сучасні Військово-морські сили України.

     Нещодавно ми святкували 100-річчя створення української Морської піхоти. Тож цікаво буде пригадати бойовий шлях наших морпіхів часів Української революції 1917–1921 років.

 

Вартість програми: 50 грн. 

У вартість не входить: автобусне  обслуговування, автобус турфірма може замовити окремо.

Вы можете пропустить все до конца и оставить ваш ответ. Размещение обратных ссылок в настоящее время не допускается.

Оставить отзыв

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.

Заказать звонок
+
Жду звонка!